Demonstracja w Brukseli.

Ponad 1.500 uczestników zjawiło sie 1 lipca pod parlamentem europejskim w Brukseli, by demonstrowac poparcie dla wprowadzenia zakazu importu produktów z fok do krajów Uni Europejskiej.
Demonstracja miała na celu ponaglenie Komisji Europejskiej do podjęcia decyzji, która wydaje się być przesądzona - wypowiedzi Stavrosa Dimasa na ten temat są jednoznaczne. Pozostaje pytanie jaką formę bedzie mial zakaz i kiedy zostanie wprowadzony.
Procesy legislacyjne mają to do siebie, ze wloką sie niemiłosiernie dlatego konieczne jest przyspieszenie działania Komisji Europejskiej jeśli zakaz ten ma zacząć obowiązywać przed rozpoczęciem kolejnego sezonu polowań.
Na demonstracji w Brukseli pojawili sie parlamentarzyści, promujący wprowadzenie zakazu importu produktów z fok do krajów UE; Caroline Lucas i Carl Schlyter, który towarzyszył czlonkom HSUS (The Humane Society of the United States) podczas obserwacji polowań w roku 2006.
Pozostaje wciąz niedosyt i żal, że Polski rząd odrzucając interpelację o wprowadzenie zakazu najzwyczajniej się skompromitował.

Zdjęcia i relacja R. Aldworth w jęz. angielskim:


Rally for Seals