Głosowanie nad zakazem importu foczych futer do UE - napisz list!

Już wiemy kiedy odbędzie się głosowanie dotyczące zakazu importu produktów pochodzących z polowań na foki! Będzie to 22 kwietnia więc mamy sporo czasu by namówić nieprzekonanych polskich europosłów do głosowania na korzyść fok!

Przykładową treść podajemy niżej ale namawiamy gorąco do wysyłania listów w formie tradycyjnej - papierowej - mają większą wagę i omijają filtry antyspamowe, które zapewne są już ustawione w poselskich skrzynkach na hasło "foki" ;-). Wybierzcie chociaż kilku ulubionych posłów i wyślijcie im przynajmniej kartkę pocztową. Jeśli dacie radę to warto również do Nich zadzwonić:
Adresy i telefony znajdziecie tu:
http://www.europarl.europa.eu/members/expert/groupAndCountry/search.do;jsessionid=6E119B43224239039BD97044711FC506.node1?country=PL&language=EN

 

Przyklad listu:

 

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na propozycję przepisu dotyczącego handlu produktami z fok COM(2008) 469, który jest obecnie dyskutowany w Parlamencie Europejskim oraz Radzie Ministrów.

 

Drugiego marca 2009, komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów IMCO (Internal Market and Consumer Protection) zdecydowaną większością głosów poparła całkowity zakaz importu komercyjnych produktów z fok bez jakiegokolwiek odstępstwa dotyczącego tak zwanego „humanitarnego zabijania”. Przyjęty raport IMCO pozwala na wykluczenie z zakazu produktów pozyskanych z tradycyjnych polowań Innuitów.

 

Przyłączam się do organizacji broniących praw zwierząt w całej Europie pochwalając decyzję komisji IMCO. Tylko całkowity zakaz importu komercyjnych produktów z fok będzie odpowiedzią na żądania milionów Europejczyków, którzy pragną zamknąć granice Unii Europejskiej dla produktów pełnych cierpienia zwierząt.

 

Przed zbliżającym się głosowaniem plenarnym proszę Państwa o poparcie tego raportu. Państwa głos jest niezwykle ważny by osiągnąć zakaz importu produktów z fok na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Mam nadzieję, że poprą Państwo ten zakaz, co spełni oczekiwania milionów Państwa wyborców, którzy chcą położyć kres temu okrutnemu i niepotrzebnemu handlowi.

  

Z poważaniem,