Kalendarz z Szymonem Majewskim - cegiełka na ratowanie fok

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt od 2006 roku prowadzi kampanię przeciwko polowaniom na foki w Kanadzie. www.tiny.pl/4595 Polska jest jednym ze znaczących importerów foczych futer, dlatego nasz głos w tej sprawie jest bardzo ważny. Polowania na foki to największa rzeź morskich ssaków na świecie.

Raporty niezależnych ekspertów wykazują, że wiele fok żyje podczas obdzierania ze skóry a duża część z nich ranna ucieka pod lód gdzie wykrwawia się przez wiele godzin. Czas pokazać Kanadzie, że większość cywilizowanego świata nie akceptuje takiego okrucieństwa wobec zwierząt!

W ramach naszej kampanii:
* staramy się o poparcie zakazu importu foczych futer z Kanady w polskim i europejskim parlamencie
* współorganizujemy ogólnopolski protest rozsyłając ulotki i plakaty dla lokalnych aktywistów
* demonstrujemy pod ambasadą Kanady
* umieszczamy w mediach materiały uświadamiające polaków o okrucieństwie polowań i konieczności ich zaprzestania
* zbieramy podpisy pod petycją domagającą się od polskiego rządu wprowadzenia zakazu importu foczych futer
* zdobyliśmy poparcie znanych osób dla naszej kampanii, oto wypowiedź Noviki dla nas: "W czasach kiedy mamy tak dużo powodów, aby lękać się o życie ludzkie, los zwierząt często schodzi na dalszy plan. Tymczasem to one są najbardziej bezbronne. Foki to jedne z najwspanialszych zwierząt na ziemi. Wystarczy raz spojrzec w focze oczy, żeby je pokochać. Dlatego zabijanie tych stworzeń po to tylko, żeby zarobić na ich martwej skórze wydaje mi się czynem bestialskim i niczym nieusprawiedliwionym. Całym sercem popieram więc akcję Vivy, która ma na celu uniemożliwienie dalszych polowań na foki!
* zbieramy fundusze na kontynuowanie kampanii ź druk i wysyłanie ulotek ( w tym roku samych ulotek wysłaliśmy ponad 50.000), pokrywanie kosztów materiałów na demonstracje.
Można podpisać petycję, wysłać list do ambasady i polskiego rządu czy zamówić bezpłatne materiały do dystrybucji. Link do aukcji: www.allegro.pl/item335963783_kalendarz_z_majewskim_cegielka_na_ratowanie_fok.html

Link do aucji Allegro: www.allegro.pl/item335963783_kalendarz_z_majewskim_cegielka_na_ratowanie_fok.html