Konsultacje UE w sprawie polowań na foki, oddaj swój głos!

Unia Europejska rozpoczęła konsultacje dotyczace wprowadzenia zakazu importu produktów pochodzacych z polowań na foki. Zachęcamy do oddawania swojego głosu popierajacego wprowadzenie zakazu, który uratuje życie tysięcy fok zabijanych na rynek UE a być może nawet doprowadzi do zaniechania polowań przez rzad Kanady!

Jesli jestescie całkowicie przeciwni polowaniom na foki a nie znacie języka angielskiego zaznaczcie na samym końcu opcje jak na obrazku obok. Ankieta znajduje się tutaj.

Wasz głos jest bardzo ważny, ponieważ w sposobie w jaki sformułowana jest większosć pytań i cała ankieta widać rękę lobby przemysłu zarabiajacego na zabijaniu i sprzedawaniu fok. Do tej pory udało się uzyskać poparcie wielu instytucji takich jak Rada Europy czy większosć parlamentu europejskiego, w którym deklarację popierajaca wprowadzenie zakazu poparła rekordowa liczba ponad 400 europosłów. W 2006 roku firma Mareco przeprowadziła dla Vivy! badanie w którym ponad 60% głosujacych zadeklarowało, że jest przeciwna polowaniom na foki. Wyniki najnowszego raportu zleconego przez komisję UE potwierdzaja zarzuty przeciwników polowań, tj. przypadki obdzierania żywych fok ze skóry czy ranienia fok, którym udaje się uciec pod lód gdzie umieraja godzinami.

a godzinami.