Polowania na foczki w Namibii

1 lipca miały się rozpocząć polowania na foki w Namibii, jednak mimo zapewnień rządu namibijskiego, że wszystko idzie zgodnie z planem do 10 lipca nie zabito ani jednej foczki.
Nagłośnienie informacji o tym, że Francois Hugo z pomocą aktywistów z całego świata pertraktuje z rządem Namibii oraz jedynym klientem futrzarską firmą Yavuz Group w sprawie wykupienia miliona fok, które miałyby zostać zabite w ciągu najbliższych 10 lat spowodowały niemałe zamieszanie.

Od momentu rozesłania swojego apelu, Francois Hugo otrzymuje setki deklaracji (min. deklaracja na 150.000 $ od australijskiego biznesmena i na 100.000$ od chińskiego kanału telewizyjnego) jednak do tej pory nie uzyskał żadnej pomocy od największych międzynarodowych organizacji, które od lat znane są z kampanii na rzecz zakończenia polowań w Kanadzie, które posiadają wystarczające doświadczenie, zaplecze by prowadzić negocjacje z rządem Namibii.Namibia zdobyła tylko jednego odbiorcę na skóry z fok Yavuz Group. Dyrektor Yavuz Group, Hatem Yavuz,  26 czerwca wysłał do Francois Hugo propozycję wykupienia namibijskich polowań po czym kilka dni później skomentował to stwierdzeniem, że do tej pory nikt poważny (czyli z konkretną kasą) z nim się nie skontaktował. Hatem Yavuz miał chyba nadzieję, że Hugo szybko znajdzie kogoś kto od razu wyłoży 14 milionów dolarów amerykańskich na wykupienie prawa do polowań i całego zaplecza znajdującego się w Namibii. Potem w mediach kilkakrotnie zaprzeczał, że prowadzi jakiekolwiek rozmowy z Hugo, a w prywatnej rozmowie oświadczył, że po pierwsze Hugo nie miał prawa upubliczniac treści oferty, a po drugie Chińczycy są skłonni zapłacić dużo więcej za skóry z fok niż owe 14 mln $.
 
W tym czasie Francois Hugo kontaktował się już z rządem namibijskim w sprawie wykupu polowań. Hugo ma nadzieję, że rząd Namibii zgodzi się na korzystne dla obu stron warunki:
Seal Alert-SA będzie wpłacać co roku do rządu realną (czyli tyle ile rzeczywiście rząd zyskuje na każdej zabitej foce) wartość 91.000 fok (to roczna kwota zaplanowana przez rząd) - 25.000$
Seal Alert-SA zapewni przeszkolenie i zatrudnienie łowców do roku 2019 - 230.000$ rocznie.
Łączna suma jest więc wielokrotnie niższa, niż proponowane przez Hatem Yavuz, który, co jest oczywiste widzi w tym opłacalny interes.

By przekonać rząd, Francois Hugo prosił duże organizacje min. WSPA, IFAW, HSI o poręczenie w wysokości 2 milionów dolarów oraz pomoc prawną w rozmowach. Jak dotąd nikt takiej pomocy nie zaoferował.

Pomóż zakończyć rzeź foczych szczeniąt w Namibii:

By pomóc zakończyć rzeź foczych szczeniąt w Namibii proszę o przesyłanie deklaracji z krótką wiadomością (imię i nazwisko oraz deklarowana kwota) do Francois Hugo na adres:
sasealion@wam.co.za
Francois prosi by nie przesyłac mu czeków i nie wpłacać pieniędzy na konto - wszystko co teraz potrzebuje to deklaracje. Jeśli dojdzie do podpisania kontraktu i pieniądze nadal będą potrzebne Francois skontaktuje się z wszystkimi przez email.

Wyślij mail do rządu Namibii:
adresy:
secretary@namibia.org.za, secpol@namibia.org.za, sececon@namibia.org.za, cultural@namibia.org.za, comcounsellor@namibia.org.za, comassistant@namibia.org.za,
nangula@opm.gov.na, lamathila@opm.gov.na, nmbako@opm.gov.na, nnandi-ndaitwah@met.gov.na, ljooste@met.gov.na, kshangula@met.gov.na,
aiyambo@mfmr.gov.na, knguvauva@mfmr.gov.na, ftsheehama@mfmr.gov.na, hgeingob@mti.gov.na, mlindeque@mti.gov.na
temat: Stop the seal slaughter

Dear Sir/Madam
I am shocked that the Namibian government is promoting the brutal, senseless slaughter of Cape fur seal pups and bulls. The pups are so young they are still nursing!
I have seen the sickening images of this horrifying massacre on YouTube and have forwarded this information to everyone I know.
These seals are dying due to starvation - a result of Namibia's reckless over-fishing. To massacre these seals, on top of causing their starvation is abominable.
This population is now in jeopardy. South Africa stopped killing seals years ago. Why does Namibia remain in the Dark Ages? You have an obligation to protect the Cape fur seal species.
I urge you to stop this slaughter at once. I will not travel to Namibia, nor will I purchase Namibian products until the Cape fur seal killing is banned forever.

[twoje imię i nazwisko]

Dołącz do grupy na Facebook - w ciągu kilku dni mamy już ponad 1500 członków wspierających Seal Alret-SA.
http://www.facebook.com/group.php?gid=112496080882

Więcej informacji i akcji: http://againess.wikidot.com/stop-rzezi-fok-w-namibii